Bonevet Photos on Instagram

See related and similar tags

Report inappropriate content

@bonevetmakerspace

Gati per Kosova Makers League - Trajnimi i pare per mentoret e perzgjedhur per sfiden e pare te gares robotike nga shkollat e Rrafshit te Dukagjinit. #kosovamakersleague #ligakosovarerobotike #mBot #mBlock #BONEVET #gjakove #dukagjini

0
@bonevetmakerspace

Që pushimi juaj pranveror të jetë kujtimi më i bukur i këtij viti, me plot lojëra e argëtime, ejani dhe bëhuni pjesë e Kampit Pranveror në BONEVET!🍀 Jepi ngjyra kësaj pranvere me shoqëri të re, argëtime të ndryshme, dhe së bashku me këto duke ndryshuar qytetin tonë të dashur! 🙋‍♀️🙋‍♂️ Numri i kampistëve është i limituar, andaj nxito dhe rezervo vendin tënd ;) Gjeni linkun per aplikim ne bio. #BONEVET #KAMPInBONEVET #fundays #krijonkamp #makerspace #makerkids #gjakova at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

"Çdonjëri duhet të mësojë të programojë, pasi të mëson si të mendosh" është njëra prej thënjëve emblematike të Steve Jobs, me të cilën janë identifku edhe shumë personazhe tjerë të suksesshëm. Nëse disa prej jush jeni ballafaqu për herë të parë me programim vetëm në fund të shkollës së mesme, në BONEVET të rinjët nisin të programojnë nga mosha 10 vjeçare, duke u aftësu në shkathtësinë esenciale të këtij shekulli. Përmes Scratch, një gjuhë programuese e famshme botërisht për fillestarë, këta të rinjë mësojnë logjikisht kodimin dhe aplikimin që mund të ketë në robotë dhe pajisje tjera. Në panairin e javës së kaluar ata prezantuan lojërat e tyre që vetë i programuan gjatë dy muajve, dhe robotët të koduar poashtu nga vetë ata me mision kompletimin e sfidave. #BONEVET #Makerkids #Scratch #Programming #education #innovation #creativity #makerspace #gjakova #kosova at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Nëse nxënësit e zbulojnë talentin e tyre në moshë të hershme, mundësia që ata të kenë sukses në shkollim dhe karrierë është shumë më e madhe. Duke qenë të vetëdijshëm që 2 muaj janë shumë pak që nxënësit të bëhen ekspertë, me vazhdimësinë e klasave në BONEVET, ata mund të jenë liderët e së ardhmes. Përmes LEGO Robotëve, në BONEVET synojmë që të rinjtë të gjejnë pasionin e tyre dhe përmes krijimit të robotëve të ndryshëm të fitojnë aftësi në ndërtim dhe logjikë të përgjithshme. Të rinjtë nga kjo klasë me krenari prezentuan robotët e tyre në panairin e kësaj jave. Motori i Ujit, Gjarpëri, Vallëzuesi, Kitara Elektrike dhe Pastruesi ishin vetëm disa nga krijimet origjinale të tyre. #BONEVET #Makerkids #LEGORobotics #education #innovation #creativity #makerspace #gjakova #Kosova #kids at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Klasat në BONEVET janë përpiluar me kujdes që secila të ketë lidhshmërinë e duhur me njëra-tjetrën dhe të japin efekt maksimal te pjesëmarrësit. Krijuesit e rinjë, pas kompletimit të klasës së littleBits, ku bënë hapat e parë në elektronikë, vazhduan me nivelin e dytë ku miksuan elektronikën dhe robotikën me përdorimin e Droid Robotit. Përmes misioneve të cilat me krenari i prezantuan në panair, këta të rinjë përdorën teknologjinë të zgjidhnin probleme të jetës reale. Gjithashtu, këto misione robotike bënë që pjesëmarrësit të bashkëpunonin si një ekip i bashkuar, ku zhvilluan aftësitë e komunikimit dhe kompromisit mes njëri tjetrit. #BONEVET #Makerkids #education #makerspace #creativity #kids #innovation #starwars #droid #littlebits #kosova #gjakova #bonevetmakerspace at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Fëmijët pas përfundimit të klasës "Minecraft dhe Kompjuteri" vunë në qendër të vëmendjes punimet që krijuan në bashkëpunim, si pjesë e panairit tyre të parë. Përderisa secili prej tyre kishte ndjenjën e zbavitjes dhe lojës përgjatë dy muajve, ata në prapavijë zhvilluan dhe përmirësuan aftësitë e tyre menduese. Sfidat që ofron Minecraft nuk japin thjesht mënyrë dëfrimi por edhe rrisin vetëbesimin dhe dëshirën e tyre për të shprehur imagjinatën, aftësi këto bazike për rritjen e tyre në persona të suksesshëm më pas. Për më tepër, kjo kishte ndikim edhe në mbulimin e njohurive me kompjuter, duke i bërë më efektive për shkak të dëshirës së tyre që problemet t'i zgjidhnin shpejtë e të lironin kohën për "lojën" me Minecraft. #BONEVET #Makerkids #education #creativity #innovation #makerspace #kosova #gjakova at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Grupi simpatik që nisi udhëtimin kurioz duke krijuar punime me platformën littleBits, eksploruan gjatë 2 muajve elektronikën dhe krijimet artistike. Krejt kjo duke ja nis prej zeros, ata dëgjuan dhe punuan për herë të parë në praktikë me konceptet si rryma, drita dhe motori. Qëllimi jonë është që veçmas njohurive teknike, këta të rinjë të rrisin vetëbesimin, të fitojnë aftësi për të punuar në ekip dhe të ushqejnë imagjinatën. Mbrëmë këta 11 talentë të rinj ishin pjesë e panairit tyre të parë si protagonistë me punime të ndryshme siç janë: Loja e Golfit, Llampa Magjike, Teleferiku, Makina Shitëse, Frigoferi i Mençur, Roboti Qen, etj. #BONEVET #Makerkids #education #makerspace #innovation #creativity

0
@molla.life

Gnocchi making is so fun! Shapes are not the best but they taste incredible 😋 . . Shume kenaqesi me pregadite gnocchi! Format nuk jane si duhet por shija eshte e mahnitshme😋 . . #gnocchi #homemade #vegan #marchbreakfun #sunday #cozy #handmade #instagood #instayum #foodblogger #foodpics #ushqim #shqip #recete #bonevet

1
@bonevetmakerspace

Mundësi unike me fitu e praktiku njohuri bazike me makina CNC. Puna me kompjuter dhe programe per modelim, dizajnimi i modeleve 2D dhe 3D, praktikimi i lëvizjeve dhe realizimi i modeleve me makinë CNC, perzgjedhja dhe vendosja e kokave presëse sipas model të caktuara e shume te tjera zhvillohen në grupin e CNC Mekanikës. Njëri ndër profesionet më të kërkuara e një kohësisht edhe më të paguara në tregun tonë ;) #BONEVET #BONEVETMakerspace #cncmilling #tormach #3ddesign #makerspace at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

URIME DITA E MËSUESIT! Urime nga BONEVET Gjakova, BONEVET Prishtina, KOSOVA MAKERS LEAGUE ⏳ ... vetëm edhe dy ditë kanë mbetur për të aplikuar në raundin e parë të KOSOVA MAKERS LEAGUE, garës më të madhe të robotikës në Kosovë 🇽🇰️ 🌐 www.kosovamakers.net #Kosova #education #BONEVET #Makerspace #makerkids #kosovamakersleague at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Të gjitha veprimet e krijuesve në BONEVET sjellin magji 🔮 Edhe ti e ke mundësin me provu, m♪su e kriju në BONEVET! N'a thirr ☎️ +386 49 187 800 N'a vizito 🌐 www.bonevet.org @flakeh @nertilalila #bonevetmakerspace #BONEVET #creativity #innovation #art #fashion #technology #education at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

A e dini se çfarë LEGO n'a ka mundësuar?🤔 --> Shokun tonë imagjinar t'a ndërtojmë copë më copë e t'a shndrrojmë në një ROBOT 🤖 👫Klea dhe Melosi së bashku kanë ndërtu robotët e tyre me plotë dashuri çdoherë! Nëse edhe ti don me qenë pjesë e aktiviteteve tona apliko në 🌐 www.bonevet.org/klasat-mars/ p.s. me LEGO klasen i kemi edhe 2 klasa të reja sepse tani jemi pajisur me modelet më të reja dhe atraktive ... n'a ndiqni ditëve në vazhdim për t'a kuptu se për çka është fjala ;) #education #robotics #innovation #creativity #kids #fun #game #makerkids #makerspace #BONEVET #Kosova at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

Ngjyrat 💥 që më së shumti i dëshirojmë, me tingujt e muzikës 🎵 i kombinojmë dhe në klasën @littlebits i shijojmë. 👫Bora dhe Bindi së bashku kanë realizu projektet e tyre me qarqet magjike littleBits. Mësimi, argëtimi dhe loja janë pjesë e pandashme e jona! Nëse edhe ti don me qenë pjesë e aktiviteteve tona apliko në 🌐 www.bonevet.org/klasat-mars/ . #innovation #education #fun #kids #makerkids #makersgonnamake #BONEVETkids #BONEVET #makerspace #creativity #make #game #music at BONEVET Gjakova

2
@bonevetprishtina

Everything you need to get printing quickly on the most advanced desktop 3D printer ever created. The Eiffel Tower printed at BONEVET Prishtina. #formlabs #3dprinting #BONEVET at BONEVET Prishtina

2
@gagiprint

Printimi në kmisha për #Bonevet. #GagiPrint #CTRL_P at GAGI PRINT

0
@molla.life

Homemade sauerkraut with garlic & dill! I'm never buying again🙄 . . Laker turshi me huder & koper! Kurre nuk do te blej me veq kam me e bo vete🙄 . . #saurkraut #garlic #dill #recipe #plantbased #probiotics #healthygut #fermentedfood #turshi #laker #recete #bazuarnebime #realfood #kraut #homemade #bonevet #albanian #mollalife

1
@bonevetmakerspace

⚜️ WOODWORK - Punime me Dru Për 🙋‍♀️ dhe 🙋‍♂️ e moshës 12 - 16 vjeç. Për me kriju punimet dhe lojërat me unike me dru. 🌐 Apliko në: www.bonevet.org/sfidat ❗️ Numri i limituar. Vetëm 8 pjesëmarrës #BONEVET #bonevetmakerspace #woodwork #woodproject #diy #games #fun #workshop #challenge #kosova10 #BONEVET3 at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Nje super reportazh 🎬🎥 nga @srfschweizerradioundfernsehen per BONEVET, si njera nder anet me pozitive per te festuar 10 vjetorin e Pavarsise se Kosoves #kosova10 Artikullin e plote mund ta lexoni ne: https://www.srf.ch/news/international/zehn-jahre-staat-kosovo-zwischen-euphorie-und-kater Faleminderit Idro Seferi per punen e mrekullueshme! #BONEVET #bonevetmakerspace #bonevetprishtina #makerspace #makerkids #innovation #education #Kosova at BONEVET Gjakova

1
@yllka.ukmata

🙌💙 #bonevet #makerspace #bvgjk

1
@bonevetmakerspace

Letër nga Kryesuesi i Bordit – 10 Vjet Pavarësi ........................……....................................................... Të dashur fëmijë, studentë, prindër, miq, donatorë, sponsorë dhe përkrahës tjerë, Në emër të stafit të BONEVET, përfitoj nga ky rast të përgëzojë të gjithë qytetarët e Kosovës në 10 vjetorin e shtetit tonë të ri. Nuk ishte një udhëtim i lehtë dhe do të ketë shumë sfida para nesh. Megjithatë, ne shikojmë përpara për një të ardhme më të ndritshme, sepse jemi të sigurtë që gjeneratat tona të reja do të kenë aftësinë e nevojshme për t’u përballur me ndryshimet dhe sfidat që janë përpara tyre. (Lexo të plotë ne https://goo.gl/x3dRjs) #BONEVET #Kosova10 #Kosova at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Urime 🇽🇰 10 vjet shtet #kosova10 #bonevet #kosova #bonevetmakerspace at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

Fondacioni BONEVET Prishtinë, 15 shkurt 2018 - U mbajt konferenca për shtyp, njëherësh edhe lansimi zyrtar i Kosova Makers League, në BONEVET Prishtina. @kosovamakers është gara më e madhe e robotikës në Kosovë. KML do të organizohet dhe udhëhiqet nga @bonevetprishtina dhe @bonevetmakerspace. Financimi do të ofrohet nga @uneedukosoven në bashkëpunim me sponzorë dhe partnerë të tjerë. Me shum info per KOSOVA MAKERS LEAGUE gjeni ne www.kosovamakers.net #croationamakersleague #croatiaembassyinkosova #uneedukosoven #BONEVET #BVGjk #BVPr #makerspace #robotics at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

BONEVET me shume kënaqësi organizon për të rinjët dhe mësuesit që shprehin dëshirën me qenë pjesë e aktiviteteve tona! Shumë entuziast dhe bashkëpunues u treguan nxënësit e klasës së dyte nga SHF "Mustafa Bakija" në punëtorinë e mbajtur me littleBits. Nxënësit realizun art nëpërmjet qarqeve elektronike. #BONEVET #education #bonevetmakerspace #innovation #makerspace #makerkids #kosova at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

ART through TECHNOLOGY to MARKETING është mundësi unike për: * ju që dëshironi me u përgatit për regjistrim në universitet - dizajn grafik, * ju që dëshironi me gjetë vend pune, * ju biznese që dëshironi që stafin tuaj t'a aftësoni profesionalisht për marketing, * ju që keni pasion për marketingun, teknologjinë e artin 👉 Mosha: +16 vjeç 👉 Kohëzgjatja: 16 javë (4 muaj) - 80 orë të plota 🕸 Info tjera dhe aplikim në: http://www.bonevet.org/productdesign/ ☎ 049 187 800 (Viber) -- Vendet janë të limituara -- #BONEVET #ProductDesign #Art #Technology #Marketing #bussines #university #employ #design #BONEVET #makerspace #makerkids #innovation #gjakova at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♂️Barazia gjinore ne BONEVET eshte prioritet! Duke ju rezervu mundesi te barabarta ne edukim dhe shoqeri urojme “Diten nderkombetare te vajzave dhe grave ne Shkence” 🔬💡...🔍 Happy International Day of Women and girls in Science #GirlsinScience #WomeninScience #GirlsinBONEVET #science #girlspower #makerkids #makerspace #BONEVET @korporatarugove at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

#Repost @littlebits with @get_repost They are three little makers Arnoldi, Endri & Adora 😍😍😍 ・・・ These three are making Droid inventing a team sport. 📷 @bonevetmakerspace #STEM #STEAM #edtech #inventing #innovation #makerspace #makerkids #BONEVET at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

Filluam me grupin e programereve te rinje, te cilet ne oret e para treguan mjaft interes dhe kurreshte. Klasa eshte planifikuar te jete mjaft atraktive ku njohurit e marra nga gjuha programuese #ruby do te nderlidhen edhe me mikrolontrollerin #raspberrypi Pjese e klases jane: Driloni, Fiona, Denisi, Dioni, Eroni, Kreshniki, Lea, Leka, Enisi, Arberi dhe Arji. #makers #makerspace #BONEVET #programming #creativity #makersmovement #creating at BONEVET Gjakova

2
@bonevetmakerspace

BONEVET - krijuesit e rinje! Lojra dhe argetimi jane pjese e pa ndashme e secilit minut ne hapesiren tone me gjitha keto mendje kreative 🤩 #programming #mBot #scratch #creativity #innovation #thinking #makerkids #makerspace #BONEVET #Gjakova #kids #happiness #thebestmoments at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

BONEVET si një organizatë jo-përfituese, do ti kishte shumë të veshtira arritjet në edukimin praktik me kualitet të lartë, pa besimin që na jepet nga përkrahësit tonë financiar. Raiffeisen Bank Kosove gjatë vitit 2017 ishte faktor shumë i rëndësishëm në sukseset tona të shumta duke mbështetur plotësisht rininë kosovare dhe potencialin e madh që ka, përmes aktiviteteve tona të shpeshta. Duke e dit çfarë rëndësie ka që bizneset në Kosovë të përkrahin iniciativa që fuqizojnë rininë, jemi shumë falenderues ndaj Raiffeisen BANK. Më poshtë mund të lexoni një përmbledhje të marrëveshjes së sponsorizimit me Raiffeisen gjatë vitit 2017. #BONEVET #RaiffeisenBankKosova #BVGJK #makerspace #makerkids #innovation #creativity #BONEVETinsta #Gjakova at BONEVET Gjakova

2
@bonevetmakerspace

NXITONI! - Hapet aplikimi i bursave për vajza Ky aplikim është i hapur VETËM PËR 24 orë, deri të hënen në ora 14:00 dhe vlen për vajzat nga mosha 14 deri 18 vjeq që dëshirojnë të jenë pjesë e klasave në Arduino dhe Elektronikë, pa pas nevojë për njohuri paraprake. Në BONEVET e kemi qëllim special të përfshijmë numër të barabartë të vajzave dhe djemve në klasat e Teknologjisë, ngase njohuritë në këtë fushë po bëhen të domosdoshmë për krejt. Këto bursa mundësohen nga miqtë tanë prej Dartmouth College, pasojë e përpjekjes sonë të vazhdueshme që të lehtsojmë financiarisht edukimin praktik kualitativ. APLIKO TASH NË LINKUN: http://www.bonevet.org/bursat/?lang=sq Për info: - Na shkruani përmes mesazheve në rrjetet tona sociale - Na kontaktoni në numrin 049 187 800 (gjithashtu në Viber) #BONEVET #Scholarships #GirlsPower

0
@bonevetmakerspace

Drianda dhe Maida jane dy 👭nga krijueset e vogla qe ndjekin klasat ne @bonevetmakerspace Shikoni mendimet e prinderve se si BONEVET po ndikon ne zhvillimin e tyre #BONEVET #makerspace #makerkids #education #creativity #innovation #ifyoucanimagineityoucanmakeit #gjakova #kosova at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

"Elektronika qenka zbavitse, interesante, shumë e çuditshme po edhe shumë e lehtë me u praktiku!"- fjalet e njërës pjesmarrëse në punëtorin e organizuar të marten SMART HOUSE. Entuziazmi dhe dëshira e të rinjëve që me u angazhu sa më tepër në projekte praktike që japin rezulatat pozitiv për zhvillimin e tyre bëjnë që BONEVET me punu çdo herë e më tepër. #BONEVET #MAKERSPACE #WORKSHOP #electronics #innovation #creativity #education at BONEVET Gjakova

0
@bonevetmakerspace

👉Gjuha angleze interaktive në BONEVET Gjakove. Mësoni nëpërmjet teknologjisë në metoda unike dhe shumë argëtuese. Po fillojmë me grupet e reja, nxitoni dhe aplikoni: 💌 https://goo.gl/h1fpAC #englishlanguage #learn #creativity #internactive #makerkids #makerspace #BONEVET at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

Stafit të BONEVET Gjakova nga muaji janar i'u bashkuan edhe tre intern të rinjë me plotë pasion dhe vullnet për punën. Dorontina, Ardit dhe Altina ju urojmë punë të mbarë dhe suksese! #BONEVET #internship #makerspace #makerkids #punepraktike #gjakova #kosova at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

🚀Mundësi e TRRENT në BONEVET! 🚀 Për krejt ju që dëshironi të fitoni aftësi që ju mundëson të gjeni punë. Për krejt ju që keni pasion për marketingun, teknologjinë e artin. Për krejt bizneset që dëshirojnë të aftësojnë stafin e tyre të marketingut. BONEVET hap trajnimin profesional intensiv, ku pjesëmarrësit zhvillojnë dhe dizajnojnë kampanja të plota marketingu duke përfshirë këtu dizajnimin e formave, imazheve dhe produkteve 3D, krejt prej fillimit. 👉 Mosha: +16 vjeç 👉 Kohëzgjatja: 16 javë (4 muaj) - 80 orë të plota 🕸 Info tjera dhe aplikim në: http://www.bonevet.org/productdesign/?lang=sq ☎ 049 187 800 (Viber) -- Vendet janë të limituara -- #BONEVET #ProductDesign #Art #Technology #Marketing

0
@bonevetmakerspace

SË SHPEJTI! Na ndiqni nesër në rrjetet tona sociale ... . . . #art #technology #marketing #BONEVET #new #innovative #education #work #employment

1
@bonevetmakerspace

Klasa më e re në BONEVET - Art & Modë Per 👩‍🎨dhe 👨‍🎨 te moshës 10-14 vjeqare Apliko --> www.bonevet.org/aplikimi ☎ +386 49 187 000 📞Viber +386 49 187 000 📫 Adresa: Vëllezërit Frashëri p.n. Gjakovë 10 personat e pare regjistrohen ne klas ;) at BONEVET Gjakova

1
@bonevetmakerspace

ART & MODË me Elektronikë A keni mendu ndonjëherë që me bashku modën, artin dhe elektronikën çka ka me ndodh?! *Klasa ma e re në BONEVET po fillon! - Shumë risi dhe atraktivitet për krejt ata të cilët janë kurreshtarë me mësu dhe kriju modele dhe veshje UNIKE. - Fillojmë që nga skicimi, prerja, qepja, kombinimi i ngjyrave dhe materialeve të llojëllojshme dhe pjesa më e veçant që i plotësonë modelet tona - Elektronika. - Magjinë e kësaj klase mund ta përshkruajnë vetëm ata që do ta kenë rastin me qenë pjesë e kësaj klase. www.bonevet.org/aplikimi/ --> DIY - Art dhe Modë 👓👖🧥👗👢🎒👒🧢💡📏🖇️✂️🖌️ at BONEVET Gjakova

1