bonevetmakerspace on Instagram

BONEVET Gjakova

BONEVET is a non-profit community center where people gather to share resources & knowledge, work on projects, network & build. Makerspace & Makerkids

http://www.bonevet.org/aplikimi/ Similar users

Report inappropriate content

Similar users

@milne_steven
Steven Milne
@carmen.floressanchez
Carmen Flores Sanchez
@carlosbahiasanche
carlos bahia sanchez
@sasha_orlov_09
Sasha Orlov 09

Nese eshte risi e mesojme, nese eshte e veshtire e bejme te lehet, nese dalin probleme i zgjidhim, nese kerkohet kreativitet ne kemi shum ide te cilat edhe i realizojme meniher se bashku me shoqet dhe shoket. Per klasan littleBits dhe entuziazmin e femijeve asgje nuk eshte e pamundur. Trina, Bindi, Delvina, Triumfi, Bora, Bernardi, Liburni, Bora, Skerdi, Uralbi, Doruntina dhe Arjana jane krijuesit & mentoret e radhes ne littleBits qe na kan premtu shum befasi ;) #BONEVETMakerspace #Education #littleBits #makerspace #makerkids #creativity #innovation #gjakova #bonevet #kids #kidinventors at BONEVET Gjakova

1

Erdhen vetem disa nga komponentat qe do te behen pjese e projekteve ne klasat me te reja te elektronikes, artit & modes. Per me shum informata na kontaktoni me mesazhe ne facebook apo viber +38649 187 800 www.bonevet.org/aplikimi/ #electronic #electronics #arduino #oneshield #floraelectronics #makerspace #makerkids #bonevetmakerspace at BONEVET Gjakova

0

Sa knaqesi me pa gjithe kete kurreshtje per pjeset e vogla robotike te cilat se bashku kemi me i ndertu dhe programu qysh na kemi qejf. Robotat tane kane me qene te ndryshem e kane me na ndihmu me kry pune te shumta ... Ledri, Klea, Darisi, Valsa, Melosi, Erla, Ajani, Alba, Edeni, Erosi, Tina & Dorontina #BONEVETMakerspace #Robotics #legoev3 #innovation #creativity #robots #making #makerkids #makerspace #bonevet #ifyoucanimagineityoucanmakeit #kids #kidinventorsday at BONEVET Gjakova

0

Diçka për ELEKTRIZIMIN!!!⚡⚡⚡ Bëhu pjesë e klasave të elektronikës HYRJE NË ELEKTRONIKË dhe ARDUINO & IoT dhe PËRFITO ANËTARËSIM VJETOR në BONEVET ***FALAS. Kush mundet me përfitu këtë ofertë? Vajzat dhe djemt e moshës 14 deri në 18 vjeqare. Krejt ju që keni dëshirë dhe pasion me punu me elektronikë dhe me kriju modele të ndryshme. Kur duhet me apliku? Prej sot, 17.01.2018 deri më 26.01.2018, por duhesh me nxitu se numri i pjesëmarrësve është i limituar! Qysh me apliku? Veq klikon në http://www.bonevet.org/elektronika/ dhe ploteso informatat tuaja. Po, pagesa? Paguan 120€ e i përfiton 120€ tjera duke u bë anëtarë në BONEVET. Ti mundesh me kry obligimin me dy këste, që i deponon në bankë. #elektronika #trajnimeprofesionale profesionale #electronics #makerkids #makerspace at BONEVET Gjakova

0

Startuam me grupin e me te rinjeve ku gjate periudhes dy mujore do te mesojme, luajme, krijojme dhe shoqerohemi se bashku me Minecraft & Kompjuter. Diori, Lina, Enzo, Malsi, Lea, Rejani, Liburni, Jerina & Kaltrina ju ftojne ne percjelljen e aktiviteteve te tyre me plote dashuri :D #BONEVET #Minecraft #MakerKids #education #creativity #youngergroup #curiosity #innovation #technology #games at BONEVET Gjakova

1

Dioni ka përfundu trajnimin e specializuar të CNC Mekanikës dhe tash me plotë dëshirë po vazhdon me i praktiku njohurit e tij me dizajne të ndryshme duke i realizu me CNC. Tash Dioni ka nisur t’i ndihmoje një kompanie kosovare që mirret me përpunimin e drurit dhe krijimin e mobilieve duke dizajnuar modele të ndryshme. Dioni ka vetem 17 vjet dhe ështè anëtarë në BONEVET! #CNCMekanike #BONEVETMakerspace #education #creativity #cncmilling #3dmodeling #makerspace #tormach #professional at BONEVET Gjakova

1

Mendimet dhe vleresimet e prinderve, mesuesve dhe familjareve jane motiv i yni qe me vazhdu punen edhe me me shum pasion, dashuri dhe profesionalizem. #bonevetmakerspace #makerkids #makerspace #creativity #innovation at BONEVET Gjakova

0

Ne mesojme gjera te reja, provojme dhe praktiikojme njohurit tona, pasurojme aftesit dhe e shfaqim talentin tone. Krijojme shoqeri te mrekullueshme dhe jemi te barabarta me shoket tane, gjithashtu vleresohemi dhe respektohemi te gjithe njejte. Vullneti dhe puna jone per shkencen, teknologjine, elektroniken, robotiken e artin na bashkon dhe na kane be te njohura nderkombtarisht. Ne jemi #VAJZATneBONEVET #girlspower #education #makerspace #makerkids #girlsinstem at BONEVET Gjakova

0

BONEVET, përkatësisht themeluesi Vllaznim Xhiha, përfshihet nga The Economist si një prej motiveve që e bëjnë Kosovën të ketë shpresë për "shërim" dhe një prej realiteteve më frytdhënëse në vendin tonë. Ky artikull është përfshirë në versionin online dhe të printuar të këtij mediumi prestigjioz botëror, dhe është krenari për BONEVET të marrë vemëndjen për punën që po bëhet. Vllaznim Xhiha është themelues dhe kryesues bordi në të dy hapësirat kreative BONEVET në Gjakovë dhe Prishtinë. ——————— BONEVET, specifically Vllaznim Xhiha, founder and chairman at our two #makerspaces in #Gjakova and #Prishtina, featured on #TheEconomist article as one of the main protagonists contributing for our young country "recovery" and successes. Read full article econ.st/2D562vG #BONEVET #TheEconomist #Makerspace #Kosovo at BONEVET Gjakova

1

Mundësi unike me fitu e praktiku njohuri bazike me makina CNC. Puna me kompjuter dhe programe per modelim, dizajnimi i modeleve 2D dhe 3D, praktikimi i lëvizjeve dhe realizimi i modeleve me makinë CNC, perzgjedhja dhe vendosja e kokave presëse sipas model të caktuara e shume te tjera zhvillohen në grupin e CNC Mekanikës. Njëri ndër profesionet më të kërkuara e një kohësisht edhe më të paguara në tregun tonë ;) #BONEVET #BONEVETMakerspace #cncmilling #tormach #3ddesign #makerspace at BONEVET Gjakova

0

Përveç që kanë kriju shoqni në BONEVET, Albulena dhe Blearti po krijojnë prototipin elektronik të një projekti madhor që ata do e zbulojnë së shpejti bashkë me anëtarët tjerë. Përmes klasave në Elektronikën Bazike dhe Arduinos ata kanë mësu nga zero dhe tani kanë fitu njohuri që fillimisht janë dukur të pamundshme. Ata bashkë me pjesëtarët tjerë të BONEVET po bëhen gati për një të ardhme të ndritur. #BONEVET #BONEVETSuccessStories #makers #makerspace #makerkids #education #creativity at BONEVET Gjakova

3

Po fillojmë vitin me shumë risi!! Nga java e ardhshme nisim me 5 klasa: littleBits Elektronikë, littleBits me Droid Robotin, Scratch Programim, LEGO Mindstorm EV3, Minecraft dhe Kompjuteri ku të gjitha vendet janë plotësuar! Përshkak të interesimit të madh aplikimet mbeten të hapura për klasat e tjera të cilat do të fillojnë shumë shpejtë. 📣 Mos u vono apliko në www.bonevet.org/aplikimi/ #littlebits #legomindstorms #scratch #droid #minecraft #makerkids #makerspace #innovation #creativity #diy #electronics #ifyoucanimagineityoucanmakeit #bonevetmakerspace at BONEVET Gjakova

0

Se bashku mesojme dhe krijojme Robote te cilet do te na ndihmojne te zgjidhim problemet dhe lehtesojne kryerjen e proceseve te perditshmerise tone. Grupi i ri i klases Lego Robotics fillon nga data 15 janar dhe jane vetem dy vende te lira per vajza te moshes 7-9 vjeqare. Na kontaktoni qe ta ndani vendin sa me pare! ps. foto nga grupi i fundit i roboteve & krijuesve simpatike. #education #bonevetmakerspace #robotics #legoev3 #legoeducation #creativity at BONEVET Gjakova

0

Prototipe dhe punime shumë interesante u prezantuan nga nxënësit e klasës së elektronikës me Arduino. Edhe ti mund të bëhesh pjesë e klasave unike që zhvillohen në BONEVET. Veç edhe disa vende të lira në klasat e elektronikës që fillojnë në Janar. Apliko tani në: www.bonevet.org/aplikimi/ ose përmes 049/187-800 #BONEVET #krijoedheti #Arduino #electronics #makerkids #makerspace #innovation at BONEVET Gjakova

1

Zemra e Kosovës nga Klubi i Prodhuesve Kosovar është për Fondacionin BONEVET. Faleminderit të gjithëve që na besoni punën tonë dhe e vlerësoni. BONEVET nuk do të ndalet asnjëherë! "Ne ende jemi të vegjël, por ne e dimë se gjërat e mëdha bëhen nga bashkimi i shumë gjërave të vogla” #MadeInKosova #makerspace #makerkids #innovation #creativity

1

Fondacioni BONEVET pasi u nderua me çmimin "Zemra e Kosovës" nga Klubi i Prodhuesve Kosovar, mori mirënjohje për barazi gjinore, si pjesë e platformës “Pro Wo+Man Gender Resource Hub”, projekt ky i organizuar nga PEN - Peer Educators Network, mbështetur nga Olof Palme International Centre. BONEVET u njoh për integrim të barazisë gjinore në nivel organizativ dhe në programe të ndryshme, duke i dhënë hapësirë të barabartë vajzave dhe djemve në klasa, trajnime dhe projekte në fusha të ndryshme të teknologjise dhe inovacionit. Falenderojmë @peereducators , që njeh punën e BONEVET drejt arritjes së qëllimit për krijim të një shoqërie ku të rinjtë punojnë bashkë për t’u aftësuar për një të ardhme më të mirë. #BONEVET #GenderEquality #awards at BONEVET Gjakova

0

Te gjitha vajzat qe duan te fitojne aftesi te reja dhe te shprehin talentin, e gjejne veten me se miri ne hapesiren krijuese BONEVET. Behu pjese e klasave te ardhshme!! Jepi vetes mundesine me kriju gjera te jashtezakonshme. #BONEVET #girlsintech #technology #science #art #electronics #lessons #education #makerspace #girlscreating #fridayinspiration #talent #skills #projects #creative #creativespace # at BONEVET Gjakova

0

Fëmijët nga klasa ‘littleBits’ gjatë prezantimit të punimeve të tyre finale. Elektronika në BONEVET është e lehtë për t’u mësuar dhe shumë argëtuese. Plot risi dhe klasa të reja në 2018! Linku për aplikim në Bio. #BONEVET #makerspace #littlebits #education #fun #games #projects #kids #makerkids #littlemakers #electronics #modules #classes #january #new at BONEVET Gjakova

0
Next »