radiofarda on Instagram

راديوفردا | Radio Farda

صفحه رسمی رادیوفردا در اینستاگرام لینک کانال تلگرام ⬇️

https://t.me/radiofarda Similar users See full size profile picture

Report inappropriate content

@radiofarda photos and videos

18

574

. فعالان زندانی محیط زیست، هم‌چنان در انتظار دادگاه و کیفرخواست خبرگزاری رسمی ایرنا روز چهارشنبه به نقل از وکیل بعضی از فعالان زندانی محیط زیست در ایران خبر داد که پس از ماه‌ها نه دادگاه آنها برگزار شده و نه کیفرخواست به آنها ابلاغ شده است. به گفته محمدحسین آقاسی، «پس از ارسال پرونده‌ها از دادسرا به دادگاه، شعبه دادگاه متهمان را دعوت و کیفرخواست را به آنها ابلاغ می‌کند و می‌پرسد که آیا متهم یا متهمان وکیل دارند یا خیر؟» اما به گفته آقای آقاسی، «در پرونده فعالان محیط زیستی، هنوز دادگاه کیفرخواست صادره از سوی دادستانی را به متهمان ابلاغ نکرده است». این در حالی است که رئیس دادگستری استان تهران نزدیک به یک ماه و نیم پیش خبر داد که پرونده این فعالان به دادگاه انقلاب ارسال شده و شعبه رسیدگی به آن نیز تعیین شده است و «دادگاه این افراد به زودی برگزار خواهد شد». هشت فعال محیط زیست به نام‌های سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان، عبدالرضا کوهپایه و مراد طاهباز، بیش از ده ماه است که در «بازداشت موقت» سازمان اطلاعات سپاه پاسداران هستند.

40

20

144

10

305

. عکس روز- غروب آفتاب از میان قندیل‌ها در روستای پِرِمیلووُ در ۶۵ کیلومتری شمال مسکو

28

. روسیه، ترکیه و ایران روز سه‌شنبه در ژنو بر سر آغاز روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه به توافق رسیدند. در بیانیه‌ مشترک محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو وزیران خارجه سه کشور با اشاره به چارچوب مذاکرات آستانه بر «عزم خود جهت تسهیل آغاز به کار کمیته قانون اساسی» تاکید ورزیدند. در این بیانیه قید شده که این روند در تعامل با گرو‌‌ه‌های سوری و نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه آغاز خواهد شد.

127

. دادستان کل نیویورک از تعطیلی بنیاد خیریه ترامپ به خاطر فعالیت‌های «غیرقانونی» خبر داد داد. باربارا آندروود دادستان کل نیویورک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را متهم کرده که از «بنیاد ترامپ» برای مقاصد شخصی و از جمله کارزار انتخاباتی استفاده کرده است. به گفته دادستان کل نیویورک در بنیاد ترامپ «الگوی تکان‌دهنده‌ای» از فعالیت‌های «غیرقانونی» وجود داشته است. این مقام قضایی اعلام کرد که اموال بنیاد ترامپ تحت نظارت دفتر او صرف امور خیریه خواهد شد. بنیاد ترامپ با انحلال خود موافقت کرده است.

164

. دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق حزب مشارکت، به دلیل زیر سئوال بردن «سلامت انتخابات سال ۱۳۸۸ و ادعای تقلب هشت میلیونی»، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است. عباس جعفری دولت‌آبادی روز سه‌شنبه ۲۷ گفت: «اخیراً آقایی گفته بود که در انتخابات سال ۱۳۸۸، هشت میلیون رأی تقلب شد و وقتی دادسرا او را احضار کرد و از او سوال شد که چه مدرکی دارید، به اظهارات زید و عمرو استناد می‌کرد. لذا این فرد تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده اتهامی در شرف صدور کیفرخواست است». محمدرضا خاتمی آبان‌ماه در یک گفت‌وگوی تصویری به انتخابات پرمناقشه ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ پرداخت و بار دیگر پیروزی محمود احمدی‌نژاد در آن انتخابات را حاصل «تقلب» نامید.

148

. خبرگزاری رسمی ایرنا روز سه‌شنبه به نقل از وکیل مدافع نازنین زاغری، تبعه ایرانی‌بریتانیایی که به پنج سال حبس محکوم شده، از تقاضای خانم زاغری از دادستانی تهران برای آزادی مشروط خبر داد. به گفته محمود بهزادی راد، موکل او بیش از نیمی از پنج سال حبس خود را تحمل کرده و به همین دلیل مشمول مقررات آزادی مشروط می‌شود. آقای بهزادی راد همچنین به «بیماری» نازنین زاغری اشاره کرده و گفت: «با توجه به بیماری موکل، درخواست انتقال زاغری به بیمارستان را داده‌ایم تا مراقبت‌های پزشکی در بیمارستان به عمل آید و اکنون منتظر موافقت زندان با درخواست انتقال زاغری به بیمارستان هستیم.»

68
Next »